13.05.16

Цікаві факти з життя замміністра економіки Юлії Ковалів

КОВАЛІВ Юлія Ігорівна
Перший заступник міністра економіки. Бувший член державного регулятора Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Ковалів Юлія Ігорівна. В травні 2016 року її призначено Головою наглядової ради НАК "Нафтогаз України".

Стисла довідка що була на сайті НКРЕКП: народилася у 1985 році в Івано-Франківську.

У 2006 році закінчила Національний університет “Києво-Могилянська академія”, а у 2010 році Національну академію державного управління при Президентові України. До призначення членом комісії працювала консультантом з економічних питань Міжнародного благодійного фонду “Фонд економічних реформ в Україні”.

Інформації зі сторінки у Фейсбуку.

На сторінці зазначається про навчання в Школі Кеннеді Гарвардського Університету (Harvard Kennedy School).

Та жодного згадування за останні 15 років про випускницю Школи Кеннеді Гарвардського Університету з ім’ям Юлія та прізвищем Ковалів (чи Боднар – це дівоче прізвище) в офіційних джерелах немає.

“Навчанням” була 8-ми денна ознайомча екскурсія продовж якої її учасникам розказували загальні речі про університет, саму школу, а також про поточну економічну ситуацію. На цю екскурсію Ковалів їздила, як член Президенського кадрового резерву “Нова еліта нації”.

У 2011 році Юлія Ковалів входила до президенського кадрового резерву Віктора Януковича. Протекцію їй склала на той час впливова Ірина Акімова.

Ковалів була прихильніцею та послідовницею пані Акімової і на кожному кроці вважала за необхідне підкреслити економічний геній своєї патрони, а її місце на той час був вже згаданий Міжнародний благодійний фонд “Фонд економічних реформ в Україні”. Офіційний сайт фонду до сих пір розповідає про програму реформ Януковича. Останні новини сайту датуються 2011 роком. Ці новини посилаються на виступи Януковича та Клюєва.

В якості останньої новини фігурує інформація від 2 вересня 2011 року про те, що уряд схвалив загальнодержавну програму подолання та запобігання бідності на період до 2015 року. Подібно, що над такими програмами успішно працювала Юлія Ковалів під керівництвом Ірини Акімової.

Можливо як раз через такі програми “подолання та запобігання бідності” ми до сих пір не можемо звести кінці з кінцями, а Віктор Янукович, тікаючи з України, захопив з собою мілліарди доларів “кишенькових грошей”.

“Президенський резерв” він для того і є “президенським резервом”, щоб спрямовувати його на найбільш важливі напрямки роботи. Найважливішим напрямком діяльності для Януковича, як ми знаємо, було забезпечення статків “сім’ї”.

Коротка інформаційна довідка з сайту НКРЕКП, яка була наведена на початку, нічого не говорить про інші місця роботи пані Ковалів до і після її активної співпраці з пані Акімовою та до преходу на сужбу народові України після Революції Гідності.

До співпраці з Акімовою Ковалів встигла попрацювати на російського олігарха Віктора Вексельберга в компанії “Газекс-Україна”. А після Акімовой було ще цікавіше.

Офіційні повідомлення, які залишили свій слід у мережі, зазначають, що в кінці листопада 2013 у зв’яку зі зміною власності, про яку було оголошено 5 листопада 2013 року, до складу наглядової ради UMH group увійшла виконавчий віце-президент UMH group Юлія Ковалів. При цьому зазначається, що наглядову раду і менеджмент компанії залишили представники попереднього власника (Бориса Ложкіна). Весь склад наглядової ради був сформований з представників Сергія Курченка.

До входу до наглядовою ради UMH group Юлія Ковалів вже працювала виконавчим віце-президентом групи. Цей трудовий етап почався влітку 2013 року зразу ж після укладення угоди про купівлю актива, а в самій “групі Курченка” почала працювати ще раніше.


23 березня 2014 року Hubs пише про те, що згідно з документами, які були знайдені журналістами Hubs, адвокат Деніс Бугай інформує 1 вересня 2013 року Юлію Ковалів та Бориса Тімонькіна про перебіг перемовин щодо активів UMH group. 

Такого роду інформування, а також те, що Ковалів знаходиться не в “копії”, а в прямій адресі разом з паном Тімонькіним, говорить про місце в ієрархії “групи Курченка” та про наближеність до Курченка.

Деякі журналісти та редактори видань, що входили до UMH group, які не зразу звільнилися після зміни власника і бачили Ковалів “в роботі”, зазначають, що незважаючи на те, що здебільшого вона відповідала за блок фінансів, з її боку дуже часто звучали вимоги та директиви, які напряму торкалися редакторської політики, а деколи і окремих матеріалів.

Для Ковалів робата в “групі Курченка” не була звичайною роботою на яку приходять з ринку праці, чи навіть за рекомендацією. Це була робота з людьми, з якими пов’язують тривалі та добрі стосунки. Робота з високою ступінню довіри. Потрібно зауважити, що співпраця Ковалів і Курченка почалася значно раніше, ще у 2010 рокі, коли пані Ковалів консультувала молодого починаючого олігарха як правильно організовувати схеми з торгівлі скрапленим газом.

Олександр Динник – “права рука Курченка”, “заступник Курченка”, голова правління Брокбізнес банку, довірена особа, а також операційний керівник всієї “групи Курченка” є давнім другом Юлії Ковалів. Безпосередньо з Олександром Динником і в забезпечення тих завдянь, які він виконував для Сергія Курченко, працювала пані Ковалів після того як завершила свою роботу по “реформуванню країни” разом з пані Акімовою.

Сьогодні Олександр Динник знаходиться в розшуку, в тому числі по лінії Інтерполу.

Ковалів є членом так званого "ложкінського угруповання" в Кабміні, яке лобіює швидку приватизацію держпідприємств і підвищення зарплат чиновникам. До нього входять також Володимир Омелян, Володимир і Дмитро Шульмейстери, Олександр М'який, Андрій Мотовіловец, Олексей Соболєв, Іван Макушенко, Дмитро Попель, Євген Кравцов, Олена Марина, Владислав Рашкован, Юлія Клименко, Сергій Гайда та інші. Багато з них також були учасниками скандалу з отриманням доплат «в конвертах», під час якого виплило, що міністри та чиновники Мінагрополітики та Мінінфраструктури отримували "чорний кеш" в доларах від радника Ложкіна - Михайла Бейліна за сприяння в приватизації держпідприємств та призначення там керівників. Список з цими доплатами попав в мережу. З'ясувалося, що міністри Пивоварський та Павленко отримували від Бейліна 50 тис доларів на місяць. Є всі підстави вважати, що таки доплати отримували й чиновники Мінекономрозвитку, в тому числі Абромавичус та Ковалів.

Галина Федорівна Боднар
Галина Федорівна Боднар
Мати Юлії — Галина Федорівна Боднар з 2011 року заступник фінансового директора агрохолдингу «Авангард», власником якого є прикарпатський бізнесмен Олег Бахматюк. Закінчила Івано-Франківський інститут нафти і газу, кандидат економічних наук. З 2004 року - заступник директора по фінансовій діяльності ТОВ «Прикарпатська фінансова компанія».  В період з 2005 до 2010 року в угрупованні  Бахматюка приймала участь в пограбуванні кількох облгазів, які тому належали. (Львівгаз, Закарпатгаз, Івано-Франківськгаз, Чернівцігаз, Чернігівгаз, Волиньгаз). З 2007 була заступником голови правління ПАТ «Львівгаз». У 2007-11 роках Боднар - голова правління ВАТ «Івано-Франківськгаз», перший заступник голови правління ПАТ «Івано-Франківськгаз». Акціями цих компаній на той період володів О. Бахматюк, і продав їх, як і пакети в низці інших західноукраїнських облгазів, Д. Фірташу. Згодом Боднар була причетна до пограбування вкладників банків, які штучно обанкротив Бахматюк.  Як відомо, компанії колишнього власника «VAB банку» Олега Бахматюка та його менеджерів винні банку за кредитними договорами щонайменше понад три мільярди гривень. Другий банк цього ж власника,  «Фінансова Ініціатива», видав аналогічних позик щонайменше на мільярд. Боднар Галина Федорівна є одним з засновників ТОВ «Хвиля», з якого ліквідатор «VAB банку» через Госпсуд намагався повернути 598,5 млн грн.

Чоловік Юлії Ковалів — Ярема Ковалів — з квітня 2015 року Голова Державного агенства рибного господарства України. При злочинном режимі Януковича подозрювався в причетності до финансових махинацій в особливо великих розмірах.

Здавалося б, кожна кандидатура, яку призначають на відповідальну посаду, проходить дуже серйозне сито. Які ж сита довелося пройти Юлії Ковалів для того, щоб бути призначеною у серпні 2014 рогу членом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Зауважте призначеною указом Президента України. А пізніше навіть виконувала обов’язки голови цієї комісії. Тепер вона крокує далі і отримала високу посаду в уряді і в органі управління НАК "Нафтогаз України".

Окремі інтернет повідомлення про минуле Юлії Ковалів, які з’являлися свого часу, акуратно зачищаються з медіа простору.

SKELET-info
 

Популярні публікації